Družabništvo je gotovo ena od pomembnejših oblik pomoči starejšim na domu.
Kako še lahko zagotovimo pomoč starejšim na domu?
Preko družabništva se zagotavlja čustvena podpora, sklepa se prijateljstva in krepijo medosebni odnosi. Je tudi oblika pomoči pri vsakodnevnih opravilih doma, pri nakupih in drugih obveznostih. Po drugi strani pa je družabništvo tudi pomoč svojcem starejših, saj se jih na ta način razbremeni skrbi. Ko je družabnik pri njihovi mami, očetu vejo, da je vse v redu, da je za njihove starše poskrbljeno.
Kako poteka druženje z družabnikom, kaj vse počnemo, ko se družimo?
V Družabniku vedno najprej poskrbimo, da so na prvem mestu potrebe posameznika. To pomeni, da je druženje v celoti prilagojeno željam, potrebam in zmožnostim našega uporabnika.
V največji meri je čas, ki ga preživimo skupaj namenjen pogovoru. Naši uporabniki zelo radi pripovedujejo zgodbe iz otroštva, se spominjajo svoje mladosti in raznih dogodkov, ko so bili še delovno aktivni. Klepet ob kavi ali čaju hitro mineva, ko si izmenjujemo naše poglede na svet, komentiramo kakšno športno tekmo ali politično dogajanje. Pri vsem našem druženju ne manjka smeha in humorja. Vedno poskrbimo, da naše uporabnike spodbujamo k pozitivnosti in vedrini. Preko optimizma jih motiviramo in vnašamo novo energijo v njihov vsakdan. Intelektualne in družabne aktivnosti so pomembna pomoč starejšim, saj se preko njih ohranja aktivne možgane, kar pomaga upočasniti kognitivni upad.
Ena od pomembnejših aktivnosti, ki jih počnemo v Družabniku, je tudi spodbujanje k fizični aktivnosti. Če je le možno izkoristimo čas za sprehod ali lažjo fizično aktivnost
Vsi se zavedamo, da tudi kratki sprehodi ali telovadba zmanjšujejo tveganje za bolezni srca, krepijo mišice in ohranjajo gibljivost.
Družabništvo včasih vključuje tudi manjše oblike praktične pomoči, kot je pomoč pri nakupovanju, spremljanje k zdravniku, frizerju ali opravljanje manjših opravkov. To zelo olajša vsakdan tistih uporabnikov, ki imajo morda težave z mobilnostjo ali orientacijo.
Družabnik je lahko zaupen prijatelj, ki omogoča starejšim, da delijo svoja občutja, izkušnje in strahove. S tem jim nudi pomembno emocionalno oporo, ki lahko izboljša njihovo duševno zdravje in kakovost življenja.
Pomoč starejšim na domu je gotovo tudi družabništvo za starejše. Stopite v kontakt z nami in z veseljem vam bomo svetovali. https://druzabnik.com/kontakt/